למה אנרגיה סולרית?

השקעה נבונה מתכילה בהבנה מלאה ולכן חשוב לנו לספר לך שישראל מהווה חלוצה עולמית באימוץ אנרגיה סולארית לצרכן הפרטי. למעשה, לרובנו כבר יש מערכת סולארית ביתית: דודי השמש.
הדודים, שמהווים מערכת סולארית קטנה לחימום מים, נמצאים בכ-90% מהבתים בארץ ועל פי מרכז המחקר של הכנסת חוסכים כבר היום כ-8% מסך החשמל הדרוש לייצור בישראל.

עם ההתקדמות האדירה בטכנולוגיות יצור האנרגיה הסולארית נפתחה בהדרגה אפשרות לנצל את כוחה של השמש לאספקת כל צרכיו החשמליים של המשק הישראלי הממוצע.

אנריגה סולארית עובדת באמצעות לכידת אנרגית השמש והפיכתה לחשמל המשמש את ביתכם או את העסק שלכם.
השמש שלנו היא כור גרעיני טבעי. היא משחררת חבילות זעירות של אנרגיה המכונות פוטונים, העושות מסע של 149.6 מיליון ק"מ מהשמש לכדור הארץ בזמן של כ-8.5 דקות. בכל שעה פוגעת בכדור הארץ כמות מספקת של פוטונים כדי לחולל מספיק אנרגיה סולארית על מנת, באופן תיאורטי, למלא את צרכי כדור הארץ כולו לתקופה של שנה שלמה.
כיום, חשמל פוטו-וולטאי מהווה רק חמש-עשיריות מאחוז אחד של האנרגיה הנצרכת בארה"ב. אולם הטכנולוגיה הסולארית משתפרת ועלות המעבר לצריכת אנרגיה סולארית יורדת במהירות, כך שיכולתנו לרתום את שפע האנרגיה שמספקת השמש נמצאת במגמת עליה.
דוח של הלשכה הבינלאומית לאנרגיה משנת 2017 מראה כי אנרגיה סולארית הפכה למקור האנרגיה הצומח במהירות הגבוהה ביותר – וזו הפעם הראשונה שצמיחת האנרגיה הסולארית עברה את זו של דלקים אחרים. בשנים הבאות, אנו נהנה מיתרונות חשמל המיוצר מאנרגיה סולארית בדרך זו או אחרת.